ogłaszamy!

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne nastąpiły zmiany w programie wydarzeń zaplanowanych w ramach LATA Z ESTRADĄ 2023 w dniu 1.08.23:

ŚWIERCZEWO

familijny koncert interaktywny „Zwierzyniec” – Zajafka - zostaje przeniesiony do Jesionowa Studio, przy ul. Jesionowej 18 (godziny bez zmian).

GRUNWALD POŁUDNIE

spektakl „Zakochany Obłok” – Teatr Asz.Teatr - zostaje przeniesiony na:  8.08, godz. 18:00.

Pokaz "Espacio Flamenco" zaplanowany na 29.07 na Antoninku zostaje przeniesiony ze względu na prognozowane ulewy. O nowej dacie wydarzenia będziemy informować na naszych kanałach oraz w kalendarium.

Nowa familijna książeczka o podróży koleją z Elfem Edmundem pt. “Podróże po kulturze: kierunek południe", jest jednym z efektów trwającej współpracy między Estradą Poznańską a Kolejami Wielkopolskimi. Publikacja powstała z okazji cyklu Lato z Estradą.

W książeczce oprócz opowiadania, znajdują się także gry i zabawy rysowane przez polską ilustratorkę Kasię Smoczyńską.

Nową książeczkę można od dzisiaj odbierać w:

  • filiach Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu
  • punktach miejskich: Centrum Informacji Kulturalnej, Centrum Inicjatyw Rodzinnych - ul. Ratajczaka 44
  • podczas wydarzeń Lata z Estradą
  • pociągach Kolei Wielkopolskich

"Podróże po kulturze: kierunek południe" to 11 interaktywna książeczka wyprodukowana przez Estradę Poznańską. Pozostałe 10, które zwierają m.in. twórcze zadania i dużo ciekawostek - można pobrać całkowicie za darmo ze strony estrada.poznan.pl

Życzymy miłego czytania i dobrej zabawy!

Estrada Poznańska i Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o. rozpoczęły współpracę, której celem jest m.in. połączenie podróży pociągiem z działalnością kulturalną. Efektem porozumienia będzie szereg działań, opartych na produkcji treści kulturalnych i dotarcie z nimi do jak największej liczby odbiorczyń i odbiorców. 

Dzięki współpracy, osoby mieszkające w Wielkopolsce będą mogły zapoznać się z ofertą kulturalną Estrady Poznańskiej, miejskiej instytucji kultury z Poznania, a podczas wydarzeń 7. edycji Lata z Estradą uczestniczki i uczestnicy nie tylko zobaczą nowy spektakl, usłyszą premierowe słuchowisko, oraz przeczytają nową książeczkę dla dzieci, ale poznają również zasady bezpiecznej i kulturalnej jazdy pociągiem

„To fantastycznie, że Estrada jako organizacja tworząca przestrzeń dla kultury w regionie może rozszerzyć współpracę o tak istotnego partnera jak Koleje Wielkopolskie, który ma kontakt z dziesiątkami tysięcy mieszkanek i mieszkańców naszego województwa." - mówi Małgorzata Kempa, dyrektorka Estrady Poznańskiej.

Dzięki porozumieniu, na wydarzeniach Lata z Estradą, w 14 osiedlach zobaczymy premierowy spektakl “Włoszczyzna” Teatru TeatRyle.

Przez całe lato w taborach Kolei Wielkopolskich będzie można znaleźć kody QR, prowadzące do premierowego słuchowiska - wyprodukowanego na kanwie tekstu Maliny Prześlugi, którego akcja rozgrywa się w pociągu. Dodatkowo powstanie nowa familijna książeczka opowiadająca o podróży koleją z Elfem Edmundem pt. “Podróże po kulturze”, z grami i zabawami rysowanymi przez Kasię Smoczyńską.

Wspólne działania Estrady Poznańskiej i Kolei Wielkopolskich potrwają do września.

 

Więcej informacji:

latozestrada.poznan.pl

estrada.poznan.pl

koleje-wielkopolskie.com.pl

PODRÓŻE PO KULTURZE: GRA MIEJSKA 

W przewodniku Lata z Estradą znajduje się miejsce na 14 pieczątek osiedli, które biorą w tym roku udział w wydarzeniu. Wystarczy zebrać 10, aby otrzymać limitowaną, pozłacaną edycję plakatu Lata z Estradą 2023.

Uwaga: liczba plakatów jest ograniczona. Plakaty czekają na pierwsze 200 osób, które zbiorą min. 10 pieczątek osiedli.

Pieczątki można dostać w punktach informacyjnych, podczas wydarzeń Lata z Estradą. W tych samych punktach będzie można odbierać plakaty

Przed nami 7. edycja projektu Lato z Estradą. Zapraszamy do udziału w bezpłatnych wydarzeniach - m.in. koncertach, spektaklach, warsztatach i pokazach filmowych, a w tym premierowe przedstawienie teatru TeatRyle i Maliny Prześlugi pt. Włoszczyzna.  Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zachęcamy do pobrania książeczki programowej. Do zobaczenia!

Pliki

Program Lata z Estradą 2023

W zeszłym roku, podczas Lata z Estradą zaprezentowaliśmy premierę spektaklu Wikingowie z ulicy Północnej.

Tegorocznej odsłonie projektu towarzyszy zupełnie nowe przedstawienie teatralne dla dzieci pt. Włoszczyzna. Tekst spektaklu napisała Malina Prześluga, a zrealizował go Teatr TeatRyle. Partnerem projektusą Koleje Wielkopolskie.

Wybierzcie się w niezwykle kolorową podróż razem z roześmianą grupą warzyw i owoców, które jadą pociągiem z Poznania do słonecznych Włoch. W trakcie wycieczki poznacie m.in. niesforne Jabłko, a może chodzi o… Ogryzek? Wsiadajcie do pociągu i sprawdźcie to w trakcie podróży na południe razem z Włoszczyzną! Przed Wami moc żartów, piosenek i ciekawostek.

Scenariusz: Malina Prześluga

Realizacja: Teatr TeatRyle

Aktorzy: Mariola Ryl-Krystianowska, Marcin Ryl-Krystianowski

Muzyka: Michał Łaszewicz

Produkcja: Estrada Poznańska i Miasto Poznań

Partner projektu Lato z Estradą: Koleje Wielkopolskie

Plakat Lata z Estradą poziom

Prezentujemy tegoroczną identyfikację wizualną - 7 edycji Lata z Estradą: kierunek południe, towarzyszy plakat, który narysowała fantastyczna polska ilustratorka Anna Rudak.

Więcej informacji o artystce znajdziecie na www.annarudak.com oraz Instagramie artystki 

Pliki

Pobierz plakat Lata z Estradą - format poziom HD

Pobierz plakat Lata z Estradą - format pion HD

Gra planszowa Lata z Estradą: Kultura w klimacie

Estrada Poznańska przedstawia ekologiczną grę planszową.

Z okazji startu czwartej odsłony projektu Lato z Estradą, wspólnie z ilustratorem Tomaszem Pieńczakiem (@TPIENCZAK) przygotowaliśmy rodzinną grę planszową nawiązującą do głównego tematu inicjatywy: Kultura w klimacie.

Stworzona z materiałów ekologicznych gra to nowa wariacja w temacie dobrze znanego memory. Zawiera ilustracje nawiązujące do głównego motywu projektu Lato z Estradą oraz nowe kafelki: premie i bomby. Dzięki temu dobrze znana rodzinna zabawa staje się jeszcze bardziej ekscytująca.

Gra przeznaczona jest dla uczestników od trzech lat. Składa się z 40 kart, a czas rozgrywki zajmuje około piętnastu minut.

Gra Lato z Estradą posiada certyfikat FSC, który potwierdza, że przy jej produkcji wykorzystano surowce przy jednoczesnym zachowaniu żywotności lasów oraz ich bogactw biologicznych.

Grę można zakupić za 30 PLN w Kinie Muza oraz w Punkcie Informacji Turystycznej Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej: Stary Rynek 59/60 od 5 sierpnia 2020. Kupując grę można wesprzeć kulturę w Poznaniu – dziękujemy!

To nie pierwsza niespodzianka związana z tegoroczną odsłoną Lata z Estradą. Projektowi towarzyszy również ekologiczny przewodnik online "Ty też możesz uratować planetę", który napisała dla nas aktywistka ekologiczna Areta Szpura. Przewodnik, który można za darmo pobrać ze strony Estrady, jak i Lata z Estradą wyjawia w jaki sposób możemy przyczynić się do zmiany i od czego zacząć bycie eko.

Czwarta edycja Lata z Estradą trwa do 20 września.  W harmonogramie bezpłatnych wydarzeń dla całej rodziny znajdują się warsztaty artystyczne, spektakle teatralne, mini koncerty oraz plenerowe projekcje filmowe.

Program, jak i zasady bezpieczeństwa oraz regulamin dostępne są w całości na stronie dedykowanej projektowi: https://www.latozestrada.poznan.pl/

Polecamy pobrać książeczkę programową oraz plakat narysowany przez Tomasza Pieńczaka.

IV edycja Lata z Estradą kontynuuje działalność kulturalną Estrady Poznańskiej w przestrzeniach publicznych dzielnic Poznania, w których brakuje ośrodków kultury i ogólnodostępnej oferty kulturalnej.

W wakacje 2020 znaleźć nas można tu:
Osiedle Piątkowo, Osiedle Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Osiedle Strzeszyn, Osiedle Kiekrz, Osiedle Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Osiedle Szczepankowo – Spławie – Krzesinki, Osiedle Fabianowo-Kotowo, Osiedle Świerczewo, Osiedle Górczyn.

Rozpoczynamy czwartą edycję Lata z Estradą. Z okazji startu projektu przygotowaliśmy niespodziankę. Wspólnie z aktywistką Aretą Szpurą stworzyliśmy ekologiczny przewodnik online "Ty też możesz uratować plantę".

Co w niej znajdziecie? Sporą dawkę praktycznej wiedzy dotyczącej tego w jaki sposób możemy przyczynić się do zmiany i od czego zacząć bycie eko. Areta Szpura w przystępny sposób tłumaczy takie zagadnienia jak efekt cieplarniany czy zero waste.

Broszurę zilustrował Tomasz Pieńczak.

W tym roku inicjatywie przyświeca hasło "Kultura w klimacie", którego odzwierciedlenie znajdziecie równiez się w zaplanowanych wydarzeniach. W harmonogramie znajdują się warsztaty artystyczne, spektakle teatralne, mini koncerty oraz plenerowe projekcje filmowe, adresowane do różnych grup wiekowych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Pliki

„Ty też możesz uratować planetę” Areta Szpura

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata